Książki horrory dla młodzieży

Saga Zmierzch - przed świtemJeszcze do niedawna książki horrory były skierowane wyłącznie do osób dorosłych. Jednak obecnie literatura przeżyła prawdziwy rozkwit. Dzisiaj znajdziemy horrory przeznaczone właśnie dla młodzieży. Jedną z najpopularniejszy sag jest tutaj „Zmierzch”.

Saga „Zmierzch” została napisana przez amerykańską pisarkę Stephenie Meyer. Opowiada o przygodach młodej dziewczyny – Belli, która wchodzi w świat wampirów. Po pewnym czasie zakochuje się w jednym z nich – Edwardzie i zapoznaje się z jego rodziną. Zakochani natrafiają na różne komplikacje, przez co nie mogą stworzyć związku. Saga opisuje głównie odczucia Belli i pokazuje sytuacje z jej punktu widzenia. Natrafia się tutaj na wiele elementów grozy, którymi głównie są wampiry. To istoty nadprzyrodzone o niezwykłych mocach. Jak sama autorka wskazuje, w jej książkach horror można znaleźć odniesienia do innych powieści m.in. do „Dumy i Uprzedzenia” oraz „Romea i Julii”.
Saga Zmierzch - księżyc w nowiu
„Zmierzch” spotkał się z wieloma opiniami krytycznymi. Dorośli uważają, że saga nie ma nic wspólnego z książkami horror. Jednak nie zmienia to faktu, że stała się ona bardzo popularna wśród młodzieży z całego świata. Obecnie możemy podziwiać również adaptacje filmowe całej sagi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki horrory i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *