Najlepsze książki fantasy

okładka książki z gatunku fantasyOd wielu lat rozmaite księgarnie, krytycy, czytelnicy, magazyny, czy wortale tworzą swoje listy najlepszych książek rozmaitych gatunków. Jak wyglądają rankingi wśród czytelników fantasy? Które książki i cykle fantasy najczęściej wymieniane są wśród wszystkich tych grup? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Lista ta będzie oczywiście pewnym zaledwie wycinkiem, fragmentem ogólnego obrazu, dość stronniczym, jednak stworzonym na podstawie licznych i różnorodnych opinii, tworzonych przez rozmaite grupy czytelników i miłośników czytania.

Wśród najczęściej wymienianych tytułów pojawiających się na wielu top listach, w tym i sprzedażowych, najczęściej w rankingach pojawiają się powieści J.R.R. Tolkiena, J.K. Rowling, George R.R. Martina, A. Sapkowskiego, J. Flanagana, C.S. Lewisa, T. Pratchetta, J. Verne’a i wielu, wielu innych.

Nic w tym dziwnego, skoro książki i całe ich cykle typu Opowieści z Narnii, Harry Potter, Pieśń Lodu i Ognia, Wiedźmin, czy Władca Pierścieni podbiły czytelników dosłownie na całym świecie, w tym i w Polsce.

Książki te to dowód na to, że niemożliwe jest możliwe i że świat może być piękniejszy, nawet jeśli żyją w nim ohydne stwory i dzieją się przerażające rzeczy. Niezrozumiałe, czarujące, czasem przerażające.

Ciekawe, jakie są wasze ulubione książki fantasy i czy pokrywają się z wymienianymi najchętniej przez ogół czytelników, czy może odkryliście mało znanego pisarza, potrafiącego zawrócić czytelnikom w głowach?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Literatura fantasy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *