Czy młodzież opiera się czytaniu książek, czy czytaniu lektur?

książki - zdjęcie książekLektury szkolne potrafią zniechęcić uczniów do czytania. Niestety, spora część młodzieży nie czerpie przyjemności z czytania książek, które zdecydowano się umieścić w spisie lektur. Czy oznacza to, że młodzież nie lubi czytać? Bynajmniej. Nie bez przyczyny w wielu bibliotekach możemy znaleźć osobny dział z książkami przeznaczonymi dla młodzieży.

Książki młodzieżowe bardzo często opierają się na problematyce, z którą na co dzień borykają się młodzi ludzie. Bardzo dobry przykładem książki chętnie czytanej przez młodych ludzi jest ,,Pamiętnik nastolatki”, autorstwa Beaty Andrzejczuk. Z pewnością wiele dziewcząt w Polsce zetknęło się z tą książką, co tylko potwierdzają rankingi najchętniej czytanych przez młodzież książek.

,,Pamiętnik nastolatki” to książka, która porusza tematykę pierwszych miłości, młodzieńczego poznawania świata oraz powolnego wkraczania w dorosłość. Oczywiście, mowa tutaj głównie o dziewczętach, gdyż chłopcy preferują książki przygodowe lub fantastykę, doskonałym przykładem będzie tu ,,Władca Pierścieni” oraz ,,Hobbit”. Jeśli więc następnym razem pomyślimy o ganieniu młodzieży za nieszanowanie wielkiej literatury, to pamiętajmy, że do czytania literatury nie potrzebujemy wiadomości o tym, iż(cytując ,,Ferdydurke” W. Gombrowicza) ,,Słowacki wielkim poetą był”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *